2. ročník Orientačního běhu v DD Dubá-Deštná

DSC02692 (640x480)V slunečném sobotním dopoledni dne 26. 4. 2014 jsme dorazili do Dětského domova Dubá – Děštná, vzdáleného od nás cca 70 km, abychom změřili síly s ostatními závodníky, kteří se také přihlásili na Orientační běh. Pro nás byl tento závod novinka, a tak jsme byli rádi, že nám pořadatelé vysvětlili, jak si označit svůj závodní lístek na jednotlivých kontrolách (celkem jich bylo 10) a zhruba také, jak se orientovat v mapě, podle které se orientační závody běží. Po té jsme dle přiřazeného startovního čísla vyráželi samostatně na trať. Nejmladší z nás Barbora K., vyrážela z našeho týmu první, měla číslo 12.  Téměř hned za ní vyrážel druhý z týmu Tomáš D. s číslem 16. Běžel tak, že by to bylo zcela jistě na umístění, minimálně třetí, ale když narazil na ztracenou Báru, neváhal, vzal ji za ruku a poctivě s ní utíkal přes dalších pět kontrol, až spolu úspěšně dosáhli cíle. Skončil tedy ve své kategorii čtvrtý, ale vůbec toho nelitoval a byl rád, že mohl pomoci. Klobouk dolů za jeho hrdinskou povahu, která zvítězila nad touhou zvítězit. Po něm následoval s číslem 25, Roman L. a až na samém konci velkého počtu závodníku startovala naše Zdeňka K. č. 61 a David K. č. 69. Naši závodníci se bili jako lvi a náročnou trať zaběhli opravdu velmi slušně, když vezmeme v úvahu, že všichni běželi „orienťák“ poprvé.

Také skládáme hold pořadatelům, za krásně strávený den, plný pohody, pohybu, skvělé pizzi. Dokonce došlo i na koupání v bazénu a táborák s opékáním buřtíků. Děkujeme a příští rok se na nás těšte, budeme připraveni zvítězit!